Χαμένη ευκαιρία για τους Νέους…

Την ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο φινάλε γνώρισε η Κ19 του Ολυμπιακού στο εκτός έδρας ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Super League Κ19.

Η πρώτη καλή ευκαιρία για τους «ερυθρόλευκους» ήρθε στο 19’ με την κεφαλιά του Παπακανέλλου να σταματάει στα χέρια του Λίλο.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο όμως ο Παπαδούδης με σημαντικές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν.

Στο 42’ ο Παπακανέλλος έκανε τη σέντρα, ο Μοίρας έπιασε την κεφάλια, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ολυμπιακός έγινε και πάλι απειλητικός με τον Μοίρα να πιάνει το μονοκόμματο σουτ και τον Λίλο να αποκρούει.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός είχε δυο καλές ευκαιρίες, όμως τα σουτ του Κουτσογούλα και του Πατήρα σταμάτησαν στον τερματοφύλακα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 91’. Ο Παναθηναϊκός εκτέλεσε ένα κόρνερ απο τα δεξιά και ο Ζεϊμπέκης με κεφαλιά νίκησε τον Παπαδουδη για το 1-0.

Επόμενος αγώνας για τους Νέους του Ολυμπιακού είναι με την ΑΕΚ στο Ρέντη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Κουτσογούλας, Ρέτσος, Κωστούλας, Χρήστου, Τσέλα, Πατήρας (66’ Μπάκουλας), Μουζακίτης, Μοίρας (70’ Προκοπίου), Παπακανέλλος (80’ Αλίγιαγκιτς), Σταυρόπουλος (80’ Φρέρης).