«Διπλό» στο Περιστέρι η Κ15 του Θρύλου!

Εύκολη νίκη με 2-0 επί του Ατρόμητου πέτυχαν οι Παίδες του Ολυμπιακού, μέσα στο Περιστέρι, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό. Μετά από πίεση ψηλά, ο Κότσαλος έκλεψε την μπάλα, πάτησε περιοχή με τον αντίπαλο αμυντικό να του κάνει πέναλτι στην προσπάθεια του να αναχαιτίσει. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μιχαηλίδης στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός κράτησε ψηλά τις γραμμές του και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε και πάλι ο Μιχαηλίδης στο 49′, όταν μετά από καλή κυκλοφορία και πάσα του Τρικαλιώτη, πλάσαρε σωστά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν στα τελευταία λεπτά, καθώς ο Νουχάι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73′, όμως ο Ολυμπιακός δεν απειλήθηκε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος):Χριστοδουλόπουλος, Σιώζος , Καπάτος (Χιλάι), Νουχάι, Μπάνος, Λάνα, Κάπελας (Μιχαλάκελης), Κότσαλος (Μπάντης), Ξανθόπουλος (Καμάς), Τρικάλιωτης, Μιχαηλίδης (Βριώνης)