Το MEGA για την εύκολη νίκη επί της Βιλερμπάν! (video)

Στη Euroleague ο Ολυμπιακός κέρδισε εύκολα τη Βιλερμπάν και κλείδωσε το πλεονέκτημα έδρας πριν το αυριανό ντέρμπι αιωνίων.

Εύκολα, απλά και χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα ο Ολυμπιακός καθάρισε και τη Βιλερμπάν στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Με το τελικό 81 – 55 εξασφάλισε και μαθηματικά, τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος της κανονικής περιόδου, το πλεονέκτημα έδρας στα play off, όπου ετοιμάζεται να μπει με… άγριες διαθέσεις.

Αν κερδίσει και τα τρία παιχνίδια που απομένουν αρχής γενομένης από το αυριανό ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό ή ηττηθεί σε ίδιο αριθμό αγώνων με Ρεάλ και Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός θα πάρει και την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

ΝΒΑ

Στο ΝΒΑ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο χρειάστηκε περίπου 20 λεπτά για να πετύχει το πιο γρήγορο τριπλ νταμπλ της καριέρας του.

Οι Μπακς νίκησαν τους Πέισερς με 149 – 136, αλλά την παράσταση έκλεψε ο Τζρου Χολιντέι σκοράροντας 51 πόντους.

Σε 32 λεπτά συμμετοχής, ο Γιάννης κατέγραψε 38 πόντους, 17 ριμπάουντ και 12 ασίστ.

Πηγή: Megatv.com