Το πρώτο του!

Στην 8η συμμετοχή του με τον Ολυμπιακό, ο Εστεμπάν Καμπιάσο βρήκε το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα. Ο Αργεντικός πέτυχε το πρώτο του γκολ με τον Θρύλου, στο ματς του κυπέλλου με τον Παναιγιάλειο.

Ο "Κούτσου" στο 23ο λεπτό κινήθηκε προς την περιοχή του Πίτκα, βλέποντας τον Σαλίνο να κατεβαίνει από τα δεξιά. Στη σέντρα του Βραζιλιάνου είχαμε την... παρεμβολή από τον Φινμπόγκασον που λειτούργησε θετικά, καθώς ο Ισλανδός του έστρωσε την μπάλα.

Ο επερχόμενος Καμπιάσο δεν αστόχησε και με ένα δυνατό σουτ με το αριστερό άνοιξε το σκορ. Ήταν το πρώτο του γκολ, σε επίσημο ματς, μετά από 6 μήνες.

Η τελευταία φορά που είχε σκοράρει ήταν την προηγούμενο αγωνιστική περίοδο με τη φανέλα της Λέστερ. Στο ματς με την ΚΠΡ, στις 24 Μαΐου, που είχε λήξει με 5-1 υπέρ της Λέστερ. Τότε είχε πετύχει το 4-0, στο 52’!