Ήττα στο φινάλε για την Εθνική

Την ήττα με 2-1 στις καθυστερήσεις γνώρισε η Εθνική Ελλάδας από την Ουγγαρία, σε φιλική αναμέτρηση, που διεξήχθη στην «Puskas Arena» της Βουδαπέστης. Η «γαλάνολευκη» απογοήτευσε σε ακόμη ένα φιλικό, καθώς είχε μέτρια απόδοση και δημιούργησε λιγοστές ευκαιρίες.

Οι Ούγγροι άνοιξαν το σκορ με τον Ζάλαϊ, ο οποίος συνεργάστηκε άψογα με τον Στάιλς, για να διαμορφώσει το 1-0 στο 15'. Η Εθνική από... τύχη κέρδισε πέναλτι στο 81' και ισοφάρισε με τον Μπακασέτα σε 1-1. Όμως, η Ουγγαρία πήρε τη νίκη στο φινάλε και συγκεκριμένα στο 90'+3, με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κάλμαρ για το τελικό 2-1.

Τόσο ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης, όσο και ο Παναγιώτης Ρέτσος αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το ματς. Από την πλευρά του, ο «ερυθρόλευκος» Ανδρέας Μπουχαλάκης έπαιξε για 68 λεπτά, ενώ ο Γιώργος Μασούρας αγωνίστηκε για 86 λεπτά.