H AEK έχανε και αγχώθηκε ο Σιδηρόπουλος!

Τα ‘χουμε δει, τόσες και τόσες φορές… Δεν ήταν ούτε μία, ούτε… δύο περιπτώσεις. Κυρίως και σε ένα από τα… αγαπημένα παιδιά της «εξυγίανσης», η ΑΕΚ, να χρειάζεται να παίξει… έξτρα καθυστερήσεις. Όπως, συνέβη στο πρώτο μέρος στο ματς της ΑΕΚ με τον Ιωνικό, με τον «κορυφαίο» Σιδηρόπουλο όπου αγχώθηκε αρκετά, αφού κατάφεραν να προηγηθούν οι «κυανόλευκοι».

Πέρα από το πέναλτι που... έπνιξε σε χέρι του Ρότα, έβλεπε ότι η ΑΕΚ ήταν πίσω στο σκορ και προσπάθησε και αυτός να βάλει το… χεράκι του στην ΑΕΚ μήπως και πάει με διαφορετικό σκορ στα αποδυτήρια στο ημίχρονο.

Αρχικά έδειξε δύο λεπτά καθυστερήσεις για το ημίχρονο αλλά το έληξε στα τέσσερα λεπτά. Το τράβηξε από τα... μαλλιά ο Σιδηρόπουλος το ημίχρονο μήπως και έκανε κάτι η ΑΕΚ αλλά τελικά έμεινε το 1-0 για τον Ιωνικό...