Σίγησε το "Millerntor" ελέω Διαμαντάκου!

Σίγησε το

Χάρη σ' ένα τέρμα του Δημήτρη Διαμαντάκου στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, η Καρλσρούη πανηγύρισε μια σημαντική, εκτός έδρας, νίκη επί της Ζανκτ Πάουλι με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της 2.Bundesliga.

Ο -δανεικός από τον Ολυμπιακό- διεθνής στράικερ σκόραρε με... περιπετειώδη τρόπο ολοκληρώνοντας την ανατροπή για την φιλοξενούμενη ομάδα, καθώς η Ζανκτ Πάουλι, στην οποία προπονητής είναι ο άλλοτε τεχνικός του Θρύλου, Έβαλντ Λίνεν, είχε προηγηθεί στο 24' με γκολ του Νέριγκ.

Η Καρλσρούη ισοφάρισε στο 37' με τον Τόρες, για να πάρει το "τρίποντο" με το γκολ του Έλληνα επιθετικού στο β' ημίχρονο...

Ο Διαμαντάκος, ο οποίος σκόραρε για 4η φορά στο πρωτάθλημα της 2.Bundesliga με την φανέλα της Καρλσρούης (σ.σ. έχει μοιράσει και 2 ασίστ), ανάγκασε τους περίπου 30.000 οπαδούς της Ζανκτ Πάουλι στο "Millerntor" να σιγήσουν βλέποντας την αγαπημένη της ομάδα να κλείνει το 2015 μ' εντός έδρας ήττα...

Diamantakos Goal - St. Pauli 1-2 Karlsruher...