ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ - ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ

Έκανε την υπέρβαση η Σλάβια Πράγιας!

Τη μεγάλη υπέρβαση έκανε η Σλάβια Πράγας, αποκλείοντας τη Σεβίλλη σε ένα σπουδαίο παιχνίδι με 4-3 στην παράταση! Το 2-2 της κανονικής διάρκειας ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα και στο έξτρα μισάωρο έκανε το θαύμα! Ας τα πάρουμε με τη σειρά.

Ο Ενγκαντζουί στο 15’ έκανε το 1-0, αλλά ο Μπεν Γεντέρ ισοφάρισε στο 44’ με πέναλτι. Ο Σούτσεκ με πέναλτι στο 47’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Τσέχους, με τον Μουνίρ να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 54’. Το παιχνίδι πήγε στην παράταση, όπου η Σεβίλλη έκανε το 2-3 με τον Βάσκεζ στο 98’. Και ενώ όλα έδειχναν να τελειώνουν, η Σλάβια έκανε το θαύμα! 2-2 στο 102’ με τον Φαν Μπιούρεν και 4-3 στο 119’ με τον Τραορέ.

Στο άλλο παιχνίδι που οδηγήθηκε στην παράταση, η Μπενφίκα πέρασε την Ντιναμό Ζάγκρεμπ με 3-0. Στην κανονική διάρκεια, ο Ζόνας ισοφάρισε στο 71’ το σκορ του πρώτου αγώνα και στο έξτρα μισάωρο ήρθε αυτό το 3-0 με γκολ του Φερέιρα στο 94’ και του Γκριμάλντο στο 105’.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις έξι ομάδες που είχαν κλείσει από πιο νωρίς θέση στα προημιτελικά...