"Καταιγίδα" η Κ16!

Σαρωτική ήταν η ομάδα Κ16 του Ολυμπιακού, καθώς συνέτριψε με το εντυπωσιακό 7-1 την αντίστοιχη της Καλλιθέας, στο πλαίσιο του "Attica Cup".

Οι "ερυθρόλευκοι" του Τάσου Θέου έπαιξαν καταπληκτικό ποδόσφαιρο "σκορπίζοντας" τους αντιπάλους τους, που δεν μπορούσαν ν' ακολουθήσουν τον ρυθμό τους...

Στο 8' ο Ντουμάνης μετά από ωραία πάσα του Παπαγγελή σημείωσε το 1-0, ενώ στο 13' ο Οικονομίκος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Παπαγεωργίου και "έγραψε" το 2-0. Στο 22' έκανε το 3-0 και στο 40' ο Σουρανής πέτυχε το 4ο γκολ. Δυο λεπτά αργότερα (42') ο Κοντός μετά από ασίστ του Φυτόπουλου διαμόρφωσε το 5-1, ενώ στο 2ο ημίχρονο με δυο γκολ του ο Σουρανής (70', 72') "έγραψε" το τελικό 7-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ16:  Νικοπολίδης (70' Καισαρίτης), Παπαγγελής, Ράμα, Γαλούπης, Ντουμάνης (53' Παπαδόπουλος), Τσερκώνης (40' Δήμος), Οικονομίκος (57' Βασιλέρης), Φυτόπουλος (50' Καριμπίδης), Κοντός (50' Ζώτος), Παπαγεωργίου, Σουρανής.