"Διπλό" πριν το ΣΕΦ

Μια ακόμα νίκη για την ΤΣΣΚΑ για τη VTB League το απόγευμα της Κυριακής. Πέρασε νικηφόρα από το Μινσκ, νικώντας 83-81 την Τσμόκι Μινσκ. Και παραμένει στην πρώτη θέση της Βαλτικής Λίγκας. Σπουδαίο "διπλό" καθώς η ομάδα της Μόσχας αγωνίστηκε χωρίς τους Ντε Κολό και Τεόντοσιτς, καθώς ο Ιτούδης επέλεξε να τους ξεκουράσει ενόψει του ματς στο ΣΕΦ.

Η ΤΣΣΚΑ είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, είχε τον έλεγχο και παρότι στο τρίτο δεκάλεπτο η Τσμόκι έκανε την αντεπίθεσή της και γύρισε το ματς από το -8 του ημιχρόνου (32-40) με επί μέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο 33-26, κράτησε τη νίκη.

Προβάδισμα με τρίποντο οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 68-66, η ΤΣΣΚΑ αντέδρασε σωστά, άμεσα πήρε το προβάδισμα και πάλι και στο φινάλε έφτασε στη νίκη, χωρίς να πιεστεί. Με πρώτο σκόρερ τον Βοροντσέβιτς με 16 και τον Χίγκινς να τον ακολουθεί με 15 πόντους, αντίστοιχα.